Свим православним верницима честитамо најрадоснији хришћански празник. Христос Васкрсе!

Свим Делијама и посетиоцима нашег сајта честитамо најрадоснији хришћански празник.

70 година СД Црвена звезда

На данас одржаној свечаности у Лав медија центру нашег стадиона, који од скора носи име легенде Рајка Митића, додељена су признања најбољима из црвено-беле породице у 2014.

Током претходне године у ризнице наших клубова ушла су 42 нова трофеја.

Награда за најбољу у конкуренцији дама додељена је атлетичарки Татјани Јелачи. Најбољи спортиста је капитен ватерполиста Сава Ранђеловић, који је у минулој години освајао пехаре и на клупском и репрезентативном плану.

Најбољи тренер је Дејан Савић, тренер ватерполиста - шампиона Србије, а најбољи тренер младих је Слободан Клипа, тренер јуниора КК Црвена звезда, који је прошле године освојио титулу Евролиге у јуниорском узрасту.

Лауреати награде за животно дело су Александар Шканата (пливање) и Зоран Чивија Ковачић (женска кошарка), а за најбољи црвено-бели клуб проглашен је Џудо клуб.

Специјална признања добили су: тренер Звездиних кошаркаша Дејан Радоњић, за први пласман црвено-белих у Топ 16 фазу Евролиге, женски ватерполо клуб, освајачу шест трофеја у првој години са црвено-белим грбом, као и одбојкашки, тениски и фудбалски клуб.

Свим посетиоцима нашег сајта честитамо најрадоснији хришћански празник.

69. рођендан

Данас се навршава 69 година откако је основано СД Црвена звезда.

Свим клубовима члановима црвено-беле породице, желимо срећан рођендан, а такмичарима пуно успеха у предстојећим наступима за Црвену звезду!

Побеђена Војводина

У последњој утакмици јесење полусезоне Звезда је у савладала Војводину са 2:1 головима Дауде и Мрђе.

Једна утакмица из категорије `правих првенствених` како то коментатори воле да кажу. Веома борбена, пуна темпа и жутих картона, а на крају је играч Војводине Настић добио и други жути пошто је досуђен пенал над Савићевићем.

Као и у Куп мечу од пре пар дана, Војводина је повела. Одиграли су полу контру, а стрелац је био Полетановић. Доста је задња линија нашег тима грешила у овој утакмици и захваљујући срећи и Бајковићевим интервенцијама нисмо примили више голова.

Изједначење је стигло после корнера, почетком другог дела игре. У гужви у шеснаестерци најбоље се снашао Дауда и спровео лопту у мрежу. Исти играч је касније имао још две добре прилике и у обе је успео да надмудри и чуваре и голмана. Међутим, први пут је једва стигао до лопте и послао ју је поред гола, а други пут је лопта ударила у горњи део пречке, па Звезда није раније стигла до вођства.

Кад је судија досудио пенал због фаула Настића над Савићевићем у 89. минуту очекивали смо да ће питање победника бити решено кад Милијаш изведе најстрожу казну. Ипак, Жакула је из тог дуела изашао као победник.

Мрђа је прекинуо серију од пет узастопних победа Војводине над Звездом, поготком у првом минуту судијске надокнаде на центаршут веома борбеног Мијаиловића са леве стране.

Полусезона је завршена, а кратак резиме дао је Славиша Стојановић:
- Играчи су одрадили свој посао, ја сам одрадио свој посао. Остало знају они што нас воде, како они одлуче тако ће да буде.

ЗВЕЗДА: Бајковић, Петковић, Лазић, Крнета, Мијаиловић, Гогић, Милијаш, Печник, Касалица (74. Савићевић), Мрђа, Дауда.

Пораз у Купу

crvenazvezdafk.com
Као и прошле године, и ове Звезда такмичење у оквиру националног Купа завршава на трећој препреци. Пораз и овог пута резултатом 1:3, од Војводине. Ово је пети узастопни пораз од новосадске екипе? За неверовати.

Већ у 10. минуту наш бивши играч, Калуђеровић, постиже гол након лажњака којим је избацио Петковића и Гогића, а затим послао лопту у даљи, леви угао гол Бајковића.

Предност је дуплирао Аливодић у 58. минуту. У великој гужви у шеснаестерцу, кад наши играчи нису упсели да избаце лопту, играч гостију је захватио са ивице шеснаестерца, а она је на путу до гола и захватила једног од играча чиме је и мало променила смер. У 71. и Шкулетић се уписао у стрелце пошто је побегао Крнети и Арауху.

Од прилика за наш тим у првом полувремену бележимо слободњак Милијаша, који је завршио ван оквира, као и једну полуприлику Гогића. У наставку утакмице, прва права прилика била је она из које смо постигли почасни гол. Прошао је Милијаш у казнени где је оборен, судија је пустио предност, а капитен је са земље асистирао Мрђи који је спровео у гол и смањио на 1:3. Недуго затим још једна прилика за нашег нападача отишла је у неповрат пошто се статива испречила на путу лопте. Такође, добру шансу имао је и Крнета, али је шутирао преко гола са око 12 метара.

Времена до суботе нема много, а екипи би сигурно много значило да победом заврши полусезону.

ЗВЕЗДА: Бајковић, Петковић, Крнета, Араухо, Мијаиловић, Гогић, Милијаш, Нинковић (83. Савићевић), Касалица (62. Печник), Милуновић (46. Дауда), Мрђа.

Три бода са Карабурме

Црвена звезда је после три године успела да однесе цео плен са Омладинског стадиона на Карабурми и то тешком муком.

Већи посед лопте за Звезду није донео и више узбуђења пред голом противника, напротив. Романтичари су имали неколико веома добрих прилика за погодак, али су сви ударци ишли ван оквира гола.

Прва озбиљнија за наш тим виђена је у 35. минуту кад је Нинковић једну избијену лопту главом вратио у казнени простор где ју је сачекао Мрђа и, такође главом, покушао да савлада голмана домаћих. Неуспешно.

У 38. минуту виђена је до тад најбоља прилика за Звезду. Нинковић се изборио за простор и шутирао мало искоса са десне стране, са ивице казненог простора. Нажалост, његов шут зауставила је пречка.

Боља игра нашим играчима исплатила се у 43. минуту. Мијаиловић је од корнер заставице прошао кроз двојицу играча, упутио јак приземни центаршут у средину где је Мрђа само поставио ногу и спровео лопту у мрежу. Био је то његов први гол на гостујућим теренима ове полусезоне.

Други део, као и први, наша екипа почела је прилично лоше, играчи нису успевали да преузму контролу лопте. Врло брзо су кажњени, у 55. минуту кад је Чаврић са десетак метара савладао Бајковића после повратне лопте са леве стране.

Тек после 20 минута игре бележимо прву ситуацију пред голом домаћих. Поново је Мијаиловић био у соло продору после чега је и опробао шут који је голман Павловић укротио. Само три минута касније наш голман био је у главној улози кад је спречио Чаврића да се по други пут упише у стрелце.

Десет минута пре истека регуларног тока утакмице Нинковић је постигао гол из пенала за ново вођство. Претходно је у шеснаестерцу оборен Мрђа, а главни судија је после консултација са помоћним показао на белу тачку.

Одличну прилику пропустили су играчи ОФК Београда у самој завршници утакмице. Нападач домаћих је ушао у казнени простор искоса са леве стране, Мијаиловић је стигао да уклиза непоредно пред шут, лопта се одбила до другог играча у плавом дресу чији шут је, срећом, одбранио Бајковић.

Предстоје нам два сусрета против екипе Војводине, прво у среду у оквиру Куп такмичења, а затим и у недељу чиме ће бити завршена ова полусезона.

ЗВЕЗДА: Бајковић, Мијаиловић, Крнета, Лазић, Петковић, Гогић, Милијаш, Нинковић, Печник (62. Савићевић), Дауда (83. Касалица), Мрђа (88. Мирић)