NA MARAKANI PRED 15.000 GLEDALACA ZVEZDA I OBILIC PODELILI PLEN 1:1 (1:1)

Ah, te sudije

STELCI:Gojkovic u 20. za Crvenu zvezdu, a Kovacevic u 39. minutu za Obilic. Stadion: Crvene zvezde. Gledalaca: 15.000. Sudija: Radulovic (Podgorica) 4. Crveni karton: Ilic u 66. minutu.

CRVENA ZVEZDA: Jevric 7, Dudic 6, Bjegovic 6, Marinovic 6, Ilic 5,5, Bunjevcevic 6,5 (Skoric 6, Pantelic 6,5 (Bajcetic -), Gojkovic 7 (Vitakic -), Acimovic 6, Ognjenovic 6,5.

OBILIC: Lukic 5,5, Novic 6 (Babeu -), Savic 6, Markic 6, zivkovic 6 (Ocokoljic -), Sarac 6,5, Juskic 6,5, Grozdic 6,5 (Litera -), Zoric 6,5, Rankovic 6, Kovacevic 7.

PODELA kolacha na dva dela. Zvezdi malo, Obilicu sasvim dovoljno da nastavi poteru za vodecim. Ipak, remijem na Marakani najvishe je profitirao Partizan, chija prednost polako postaje nedostizna. Zvezda je poslednjih dvadesetak minuta izdrzala sa igrachem manje, a derbi je upropastio slabi sudija Radulovic seckajuci igru uz brojne previde - 1:1 (1:1).

Ispitivanje snaga bez prave shanse za gol obelezilo je start borbe na Marakani. Zvezda od 15. minuta krece odluchnije i ubrzo dolazi u vodjstvo. Dubinsku loptu Acimovica nije uspeo da izbije golman Lukic i pred naletom Gojkovica nije bilo spasa. Loptu je sa 20 metara crveno-beli dribler spakovao u mrezu, ukrasivsi tako poklon golmana Obilica. Zatim je Pantelic bio drzi od Zorica, da bi Radulovic u 34. minutu prekrsaj nad Gojkovicem koji je pao u pesnaestercu "izvukao" na ivicu kaznenog prostora. Totalni debilizam i pitanje - koliko koshta sudijska chast? Iz slobodnog udarca samo Acimovicev sut pored gola.

I onda na scenu stupa Sasa Kovacevic. Vrsni napadac utrcao je iz drugog plana i rutinski pored Jevrica zavrsio akciju. Pogodak za remi - 1:1.

U nstavku revija promasaja na obe strane. Prvo Rankovic i Juskic, a zatim i Pantelic iz izglednih prilika nisu pogodili cilj. Zvezda je cekala sansu iz kontre posle iskljucenja Ilica, a mogla je da povede preko Marinovica. "Vitezovi" su pokusali da osvoje ceo plen, medjutim, rezultat je ostao nepromenjen.

Ok, ovako su "derbi" videle Vecernje Novosti, uz po koji moj komentar tipa "totalni debilizam" - no bilo je tu jos nekih stvari.

Navijachi...

Delija je bilo u solidnom broju na Severu, medjutim prave atmosfere, divljanja i pevanja nije bilo tokom cele utakmice, jer su neki drugi detalji odvalcili paznju publike. Najpre posle upaljene baklje u samom vrhu Severa i intervencije policije doshlo je do koshkanja sa "organima reda", jedan decko je priveden u maricu, ali odmah po legitimisanju i par shamara pushten je (chak se i vratio na tekmu). Uz povike "Idite na Kosovo", "Bando crvena" i pesmicu "Na banderi, na sred Tereazija, visi Sloba, kuka milicija" atmosfera je pochela da lichi na pravu navijachku. Drugi incident se desio pred kraj poluvremena kada je neki lik potpalio masu (u istochnom delu severne tribine) da peva "Arkane pederu, napushi se severu" - shto su Delije oberuchke prihvatile - ali ne i vodje, koje su mu ubrzo stavile do znanja ko je ko u kopu Delija i chije se pesme pevaju. U drugom poluvremenu (tachnije prvom delu drugog poluvremena) na tribinama je bila ludnica. Ceo sever je 20ak minuta pevao bez prestanka 'Crvena Zvezda le, Zvezda le-a-le, Zvezda le, Zvezda le, Zvezda leee' - ali je izvanrednu atmosferu prekinuo ochajni (ali bash bash ochajni) sudija koji je iskljuchio Ilica u 66. minutu.

Shto se tiche Vitezova, bilo ih je oko 200, a zabelezen je incident kada se grupica od oko 50ak njih nesmetano kretala kroz kolone Delija pola sata pred tekmu, a na samoj Autokomandi (kod pumpe, tachnije) napali su dechka u Zvezdnom dresu. Idealan momenat za izivljavanje nad pojedincem jer je u okolini bilo samo starijih ljudi, i neke grupice klinaca koji su ocigledno zapalili iz shkole na tekmu. Da sve prodje kako treba pobrinula se "narodna milicija" koja je poshteno prebila dvojicu momaka sa plavo-belim shalovima, te ih je strpala u maricu. Na samoj tekmi - Vitezovi se nisu chuli ama bash nimalo.

Sudija...

Rech dve o sudiji. Prva rech: ochajan. Druga rech: OCHAJAN. Toliko o deliocu pravde.

Zvezda ...

I na kraju - igra Zvezde. Ponovila se ista pricha kao i do sad da se bez centarfora moze igrati, samo kako!? Perica je koliko-toliko probijao odbranu Obilica, Gojkovic je u par navrata pokazao da se radi o izvanrednom drbleru, ali sem njih dvojice i odlichnog Bunjevchevica - nije se nishta vishe moglo videti. Kosanovic je josh jednom kiksirao rezultatski, i pitanje je vremena kada ce otici iz ovog kluba. Ni ne chude povici "KOSANE ODLAZI" po zavrshetku utakmice. No, izvadio se on i prosli put, pobedom protiv Meca (prolaskom u drugo kolo tj.) I dokle tako? Gde vise naci opravdanje za 10 poena zaostatka za Grobarima??

I njega i nas cheka Bukuresht - pa ce se tu videti ko je ko. A zna se ko su Delije, bile one u Beogradu ili na nekom drugom kraju planete.