šut ukupno 45% 57:26; Bud. 47% (46-22)
osvojene lopte 12 ; Bud. 4
izgubljene lopte 5 ; Bud 14
lične greške 20 ; Bud 22, 5 licnih Radonjic 38.min

Maestralnih prvih 11 min u kojima smo stigli do 20 poena razlike 24:4,s to je potrajalo do 38:18. Odbrana je bila fantasticna, pocelo je tako sto je Topic zalepio bananu Bulatovicu pri pokusaju za 3 poena.Usledilo je jos nekoliko ukradenih lopti i uspesnih kontranapada.goste nije sluzio sut, sto je dovelo do tog rezultata.Posle toga sledi malo opustanje, Topic izlazi zbog povrede (nije se vise vracao, rasekao je saku) i poluvreme se zavrsava sa 10 razlike.
U nastavku nasi opet krecu odlicno, predvodjeni u tim trenutcima odlicnim Rakocevicem i stizu do 58:38. Tad on pravi 4-ut licnu,a nasi centri u tom periodu igraju posebno lose,i inace su celu utakmicu odigrali daleko ispod svojih mogucnosti, tako da gosti prave 10:0,da bi se u poslednja 2 min. uslo sa samo 2 poena prednosti. Odlucilo je sto je Rakocevic oduzeo lotu Pajovicu u pretposlednjem napadu. Bolic ( 6 ukradenih lopti) je pogodio jedno bacanje,a njima je ostalo 5 sek. za poslednji napad. Krenuo je Vukcevic, pogodio Bolica u nogu, sudije nisu nista svirale jer je Vukcevic bio blizi i uzeo loptu,ali vreme je u medjuvremenu isteklo.

Osim igraca, derbi su obelezili sudije Licina i Masic, koji su u prvom delu dok je ralika bila +20 za nas, vise puta popustili gostima ne svirajuci korake,3 sekunde i namerne licne. U drugom delu su u pocetku propustili da sviraju faulove za nas,a u poslednjih 5 minuta maltene svaka odluka je bila kompenzacija..... zakljucite sami na sta je to licilo.
Dalje, tu je bio i brka iz uprave gostiju koji je posle utakmice histerisao po parketu i nasem treneru, dok mu je ovaj cestitao, pretio prstom i videlo se sa usana pretio "je***u ti majku". Tu je bio i lajavi Gavrilo Pajovic koji ne ume da ne prokomentarise sudsku odluku (ma koliko da je na mestu njemu uvek nesto smeta). Takodje prica se da je i pljunuo naseg trenera, takodje po zavrsetku. Ovo nisam video sa tribina,ali je svakako bilo moguce s obzirom na poziju u kojoj su se nalazili.

Na utakmici je bilo i oko 250 varvara. Culi smo da je doslo do okrsaja na Trgu Republike izmedju jedne nase i njihove grupe,a kako pise u novinama, umesali su se i prisutni gradjani, a milicija je jedva razdvojila sukobljene strane. Na samoj utakmici cule su se sa njihove strane uobicajene parole,a poneli su i transparent "srecan 8. mart zeli vam Ortez". Od nas se culo "za 2 sata na motoru, ja obidjem Crnu Goru"; "oca vam je**m",kao odogovor na njihovo "jebo mater jebo oca ko ne voli Crnogorca" i ostala uobicajena skandiranja i pesme. Naravno , nisu zaobidjeni Bulatovic (10p i 17sk) i trener gostiju Nikolic (koji se takodje stalno nesto bunio,uostalom kao i ostatak rukovodstva) i Vujosevic koji se ovde prodaje za gospodina,a dok je bio trener u Italiji mogli smo da mu vidimo dupe kad mu spadnu pantalone.