delije | fanclub | info | učlanjivanje | članarina | baza članova | chat | forum | rezultati | izveštaji | shop | pišite

Izveštaj sa 111-og derbija

Beograd. 20. septembar. Stadion Partizana. Gledalaca: oko 25.000. Sudija: Delević.

Strelci: Tomić 27. Kežman 89 (Partizan) - LJUBOJEVIĆ 70 (Zvezda).
žuti kartoni:Krstajić, Trobok, Stojanoski, Bjeković, Stojisavljević - Dudić, Adilson.

PARTIZAN: Damjanac 7, Rašović 8, Savić 7, Krstajić 6, Trobok 6.5, Ivić 6 (Pažin
7), Ilić 6, Stojanoski 6, Bjeković 7 (Gerasimoski), Tomić 8, Stojisavljević 6 (Kežman
8)
CRVENA ZVEZDA: Jevrić 6, Dudić 6, Bjegović 7, Adilson 6.5, Ljubojević 6, Bunjevčević 8,
Škorić 6, Gojković 5, Drulić 6 (Mićić 6) Aćimović 6, Ognjenović 6 (Pantelić 6.5)

I pored kiše koja je padala čitav dan, na tribine Partizanovog stadiona je došlo nešto manje od 30.000 ljudi, a naravno da su Sever i Jug bili prilično popunjeni - jer, derbi je ipak derbi, bez obzira na vremenske prilike i igrače koji su na terenu.
Kad smo kod igrača, valja napomenuti da su oba tima došla na utakmicu posle dva evropska iskušenja, sa samo 3 dana odmora. Klizav i ubrzo izrovaren teren nije mogao da bude podloga za neku sjajnu fudbalsku predstavu, ali su svojom borbenošću "klinci" koliko-toliko zadovoljili publiku. Klinci, jer je prosek igrača Zvezde bio 23,8 aPartizana 24,4 godine.

Atmosfera derbija se osetila već neposredno pred utakmicu kada su Delije napravile interesantnu koreografiju sa crvenim kartonima u pozadini, a napravljenim peharima Kupa evropskih Šampiona, klupskog prvaka sveta, kao i svim trofejima koje je FKCrvena Zvezda osvojila pokazali su grobarima s kim imaju posla. Sa druge strane osrednja bakljada, sa dimovima, no ništa vredno neke veće priče.

Prvo poluvreme je pripalo domaćinu,ali samo do vodećeg gola. U tom 27. minutu Djordje Tomić je prošao tri-četiri igrača Zvezde, ostao jedva na nogama a onda poslao projektil u gol Jevrića sa nekih 25 metara. Uzalud se bacio naš golman, jer je lopta snažno pogodila u stativu a zatim odsela u mreži. Od tada naši momci kreću ozbiljnije pred gol Damjanca, ali jalovo kako se to kaže. Igralo se sve vreme na polovini Partizana, ali pravih šansi jednostavno nije bilo. Indisponirani Aćimović i
Gojković nisu imali prave lopte ka završnici napada, a Drulić, najčešće okružen trojicom nije imao šta da traži u kaznenom. Ni kapiten crveno-belih nije imao svoj dan.Delimično zbog lošeg terena, delimično zbog svoje sebičnosti - tek, Perica nije bio ni bleda senka izdanja sa početka ove sezone. I drugo poluvreme je proteklo u inicijativi igrača Crvene Zvezde, ali sem šuta Ljubojevića i (spornog) nesviranog faula u kaznenom nad Pantelićem - ništa se ozbiljnije nije dešavalo pred golom Damjanca. Pa ipak, posle solidne akcije (i konfuzije u odbrani grobara) - Ljubojević je uspeo nekako da savlada golmana
Partizana i time izjednači na 1:1, dvadeset minuta pre kraja tekme. Ludnica na severu je opet počela, pa se očekivalo da Zvezda možda može i više. Izjavio je to i trener Partizana Tumbaković, koji je posle tekme rekao "U tom trenutku sam bio zadovoljani jednim bodom".Ali...Kada su svi očekivali kraj susreta, jer se ama baš ništa nije dešavalo na terenu sem
očajnog šuta Bjekovića iz izgledne pozicije (na šta smo navikli, prim aut.) - mladi Matija Kežman, Tumbin džoker, je silovitim udarcem postigao pobedonosni gol uposlednjim trenucima utakmice! I to kako: kontra grobara 6 na 4 u poslednjem minutu(!?!?) koja je rutinski pretvorena u gol, tačnije u pobedu.

I tako dragi moji, posle samo 7 kola Zvezda zaostaje 8 (i slovima OSAM) bodova za vodećim Partizanom i nalazi se na šestom mestu iza grobara, Obilića, Vojvodine,Proletera (!?) i Rada. Krajnje je vreme da se i mi, i uprava kluba zapitamo - ko je kriv za ovako očajan početak sezone. (Da li je uopšte potrebno razmišljati, jer je i slepom čoveku jasno da Kosan nema šta da traži na klupi Zvezde?)