Kosarkaski klub

Вести

Пораз у Купу

crvenazvezdafk.com
Као и прошле године, и ове Звезда такмичење у оквиру националног Купа завршава на трећој препреци. Пораз и овог пута резултатом 1:3, од Војводине. Ово је пети узастопни пораз од новосадске екипе? За неверовати.

Већ у 10. минуту наш бивши играч, Калуђеровић, постиже гол након лажњака којим је избацио Петковића и Гогића, а затим послао лопту у даљи, леви угао гол Бајковића.

Предност је дуплирао Аливодић у 58. минуту. У великој гужви у шеснаестерцу, кад наши играчи нису упсели да избаце лопту, играч гостију је захватио са ивице шеснаестерца, а она је на путу до гола и захватила једног од играча чиме је и мало променила смер. У 71. и Шкулетић се уписао у стрелце пошто је побегао Крнети и Арауху.

Од прилика за наш тим у првом полувремену бележимо слободњак Милијаша, који је завршио ван оквира, као и једну полуприлику Гогића. У наставку утакмице, прва права прилика била је она из које смо постигли почасни гол. Прошао је Милијаш у казнени где је оборен, судија је пустио предност, а капитен је са земље асистирао Мрђи који је спровео у гол и смањио на 1:3. Недуго затим још једна прилика за нашег нападача отишла је у неповрат пошто се статива испречила на путу лопте. Такође, добру шансу имао је и Крнета, али је шутирао преко гола са око 12 метара.

Времена до суботе нема много, а екипи би сигурно много значило да победом заврши полусезону.

ЗВЕЗДА: Бајковић, Петковић, Крнета, Араухо, Мијаиловић, Гогић, Милијаш, Нинковић (83. Савићевић), Касалица (62. Печник), Милуновић (46. Дауда), Мрђа.