Fudbalski klub

Kosarkaski klub

Вести

Победа 4:1 без публике

Црвена звезда убедљиво је победила Слободу са 4:1, уз гол Гогића и нови хет-трик Драгана Мрђе.

Иако су већ у уводним минутима утакмице напи нападачи имали две добре шансе, гости су повели ефектним голом Тиага, које је ухватио маказице на удаљености од око 13 метара од Звездиног гола. Бајковић је успео да докачи лопту, али то није било довољно да спречи погодак.

Само два минута касније, у 12. минуту Гогић доноси изједначење ударцем главом после корнера који је извео Милијаш. Први погодак на данашњој утакмици Мрђи је омогућио Петковић одузевши лопту и правовремено упосливши нападача са бројем 84. За други гол асистент био је Печник са десне стране, кад је упутио повратну лопту тачно Мрђи на ногу.

У наставку меча Мрђа је постави коначан резултат натрчавши на један одбитак после шута Печника.

Утакмица је обиловала шансама, углавном испред гола гостију који нису дошли да се бране, већ да се надигравају. Велики број промашаја имао је Дауда, промашио је неколицину прилика из категорије `стопостотних`.
Једна од лепших утакмица ове сезоне, штета што навијачи нису могли да буду присутни на трибинама.

Ипак, неколико стотина Делија бодрило је Звезду у првом полувремену са помоћних терена иза јужне трибине.

У следећем колу гостоваћемо на Карабурми.

ЗВЕЗДА: Бајковић, Петковић, Крнета, Араухо, Мијаиловић, Гогић, Милијаш, Нинковић (79. Милуновић), Печник, Мрђа (88. Мирић), Дауда (70. Савићевић).