Kosarkaski klub

Вести

Звезда у 1/4 финалу Купа

crvenazvezdafk.com
Победом од 3:0 над Радничким 1923 Звезда се пласирала у 1/4 финале најмасовнијег такмичења.

Рано вођство омогућило је мирнију игру изабраницима Славише Стојановића, који је овога пута делимично `промешао карте` што због повреда, што због покушаја да неке играче одмори. Ипак, шанса није пружена ни Савићевићу ни Михајловићу. Касалицин бег на почетку утакмице није оставио много избора Марићу који га је оборио унутар казеног простора. Сигуран реализатор са беле тачке био је Милијаш.

У наставку првог дела игре нисмо видели много тога, а већ на полувремену незапаженог Оњила заменио је Дауда што је донело приметну разлику у нападу. Ипак, први који се истакао био је Весић одбранивши шут Спалевића са три метра, иако је у првом делу имао неколико несигурних интервенција. Очигледно је да се сабрао у полуврмену јер је до краја утакмице имао још неколико успешних одбрана.

Омадх после интервенције Весића у одличној шанси нашао се Касалица, али је са удаљености од седам-осам метара промашио гол.

Играо се 56. минут кад је Печник са средине упутио лопту ка Дауди, а центарфор проследио на крило ка Мијаиловићу који је из прве снажно тукао, и погодио гол. Голман је успео да докачи лопту али је ударац био превише снажан да би успео да одбрани.

Коначан резултат дело је Крнете у 89. минуту. Милуновић је извео корнер са леве стране, а на првој стативи, са петерца Крнета погађа главом, што је био његов први гол у каријери.

У суботу, са почетком у 18 сати игра се 145. вечити дерби.

ЗВЕЗДА: Весић, Мијаиловић (82. Младеновић), Крнета, Лазић, Вешовић, Гогић, Милијаш, Печник, Касалица (75. Мирић), Милуновић, Оњило (46. Дауда).